ورود به سایت

نام کاربری*
رمزعبور*
مرا به خطر بسپار

ثبت نام

فیلد های ستاره دار(*) را پر نمایید.
نام*
نام کاربری*
رمزعبور*
تکراررمز عبور *
ایمیل*
تکرارایمیل *
کدامنیتی*
تصویرمجدد
جمعه, 04 اسفند 1396

perscivil telegram ad

 

آسمان آبی ، زمین پاک

نوشته شده توسط  علی کسائی پور

آسمان ایران هر روز درگیر بحرانی طبیعی می‌شود. یک روز ریزگردها هجوم می‌آورند و زندگی را برای هموطنان در جنوب کشور سخت می‌کنند.

اگرچه گفته مي‌شود بخشي از مشكلات آلودگي هوا در كشور مربوط به تغييرات اقليمي است اما مي‌توان بخشي ديگر از اين معضل را با استفاده از روش‌هاي پيشگيرانه كاهش داد يا حتي برطرف كرد.اجراي طرح آسمان آبي، زمين پاك كه از ابتداي دي ماه در تهران اجرايي شده است يكي از اقدامات پيشگيرانه است كه با مشاركت شهروندان و حمايت مسئولان مي‌تواند نتايج قابل‌قبولي را براي محيط‌زيست تهران به‌دنبال داشته باشد.

 

اين طرح همانطور كه از نامش پيداست با رويكرد آسمان آبي به كاهش آلودگي هوا و كنترل آلاينده‌ها تأكيد دارد. در حوزه زمين پاك نيز شهروندان اقدام به كاهش توليد زباله و تفكيك زباله تر و خشك از مبدا مي‌كنند تا محيط‌زيست شهر سالم‌تر بماند. خط سفيد نيز بخش ديگري از اين طرح بزرگ است كه با مشاركت جدي شهروندان نتايج خوبي داشته است چه آنكه به گفته رئيس پليس راهور تهران بزرگ از ابتداي اجراي اين طرح در اوايل دي‌ماه در 2منطقه 6 و 8 تهران 98درصد رانندگان به خطوط سفيد خيابان‌ها به‌عنوان علائم افقي توجه نشان داده‌اند. اين موفقيت موجب شده است تا اجراي طرح خط سفيد از ابتداي سال آينده در تمام تهران اجرايي شود.

اما بخش مهمي از اجراي طرح آسمان آبي، زمين پاك حمايت مسئولان دولتي، هنرمندان و شهروندان از اين طرح است. اين اتفاق در طول 2‌ماه گذشته روي‌داده و هر روز كه از اجراي اين طرح در تهران گذشته است مسئولان و شهروندان بيشتري آمادگي خود را در حمايت از اين طرح اعلام كرده‌اند.

اما غيراز مسئولان دولتي، هنرمندان بسياري نيز از اجراي طرح آسمان آبي، زمين پاك در تهران حمايت كرده و خواستار مشاركت بيشتر مردم در اين حوزه شده‌اند.رضا كيانيان، بازيگر معروف سينما، تئاتر و تلويزيون درباره اجراي طرح شهرداري تهران براي كنترل آلودگي‌هاي زيست‌محيطي در تهران گفت: به باور من، راه‌اندازي كمپين آسمان آبي، زمين پاك با هدف كاهش آلودگي هوا و خاك و به‌دنبال آن زيست بهتر شهروندان فرصت مغتنمي براي تغيير سبك زندگي است. از اين رو، جامعه هنري كشور به‌عنوان گروه مرجع جامعه با تمام توان از كمپين آسمان آبي، زمين پاك حمايت مي‌كند.

 

برای ارسال نظر وارد سایت شوید